KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 13464187
nr 1346 4187
Ellen Jolin
(1854-1939), Sverige
Etsning, "Gata i Terracina!" Rom. Signerad. Proveniens Einar Jolin. Oramat löst blad. Motivet: 18x12 cm
Ellen Jolin, född 1854 i Stockholm död där 1939, svensk målare, grafiker och författare.
Utrop:
600 kr
Såld:
400 kr
måndag 7 september 2020
kl 18:13:40
6/9 16:42:09
6/9 16:47:20
Ellen Jolin
Läs mer om Ellen Jolin